منوی دسترسی

محتوای ستونی یا پیلار کانتنت ( Pillar Content ) چیست؟

0 امتیاز کاربران

محتوای ستونی ( Pillar Content ) به چه معناست و چه مفهومی دارد؟ این موضوع در رابطه با بهینه سازی و رتبه سایت است و به شما این نکته را یاد آوری می کند که این نوع محتوا از اهمیت بیشتری نسبت به سایر محتواها برخوردار است بنابراین تمامی محتواهایتان را باید با اصول خاصی بارگذاری نمایید. استراتژی ای برای سئو موفق عمل می کند که تمامی نکات لازم را در برداشته باشد. این نکات می توانند شامل اصول اولیه محتوا نویسی که زیر عنوان های متفاوت است باشند که بهتر است هر یک از آن ها را با دقت تمام انتخاب نمایید. در اصل استراتژی های کوتاه مدت برای سئو محتوا اهمیت و ارزش چندانی ندارند و کاربر باید از استراتژی های بلند مدت استفاده کند. به اصطلاح سئو کلاه سیاه می تواند در مدت زمان کمتری به شما نتیجه بدهد پس در اینجا شما نباید به دنبال آثار بلند مدت آن باشید. در ادامه به تعریف محتوای ستونی و کاربرد و مزای ن پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

محتوای ستونی ( Pillar Content ) چیست؟

Pillar Content یا همان محتوای ستونی محتوایی کامل و آموزنده است. این مورد شامل نوشته های آموزشی در ارتباط با موضوعی است که مخاطب آن را در گوگل سرچ می کند. اگر بتوانید محتوای خود را به راحتی برای کاربر، با هدف گذاری خاص به نمایش بگذارید بهترین کار را انجام داده اید. سوالات جامع و دقیق که به ترتیب برای مخاطب به نمایش گذاشته می شود در بهبود سئو تاثیر بسزایی دارد. محتواهای ستونی باید شامل اطلاعات جامع و درست و از نظر جزئیات کامل باشند و چگونگی مطلب را به مخاطب برسانند. بنابراین بهترین کار تولید محتواهای قابل اعتماد و بهینه است چراکه میتوانید بهترین بازخورد و بازدید را داشته باشید. نوشته های کوچکی که برای هر یک از تیترها قرار داده اید متنی بزرگ و با معنا را برای شما می سازد. اما عاملی که در اینجا از اهمیت بالایی برخوردار است و باید آن را به بهترین نحو به کار ببرید میزان کلمات به کاربرده شده، ویدئوها و تصاویر آن می باشد. قطع به یقین کاربری که با محتوای ستونی یا پیلار کانتنت مواجه می شود توقع دارد تا فایل ها به صورت کامل به همراه عکس ها و ویدئوها در اختیارش قرار بگیرد.

تاثیر محتوای خوشه ای

محتوای خوشه ای در واقع مربوط به بخش وبلاگ سایت میباشد که در آن به تولید محتوا با موضوعات مختلف پرداخته میشود . اما چیزی که باید به آن توجه داشت هدفمند بودن محتواها و موضوعات انتخابی است چرا که باید هم راستا با پیلارکانتنت شما باشد. در واقع یعنی محتوای خوشه ای یا کلاستر در رابطه با عناوین جانبی محتوای ستونی باشد و از آن ها به Pillar لینک داده شود. همچنین باید گفت نوشته هایی که هر هفته به صورت منظم منتشر می شوند را می توانیم محتوای خوشه ای یا  Cluster Content بدانیم.

کاربرد و مزایای محتوای پیلار کانتنت

این محتواها می توانند به راحتی با رعایت نکات و قوانین خاص تاثیر زیادی بر سایت داشته باشند. با رعایت اصول این موارد نیز می توانید بهترین ارتباط را بین صفحات، لینک ها، کاربران و … برقرار کنید. یکی از کاربرد های مهمی که همواره به آن اشاره کرده ایم سئو سایت می باشد که می تواند بر سرعت سایت شما نیز تاثیر بسیاری بگذارد.

1- ارتقا و بهبود سئو سایت

قبل از نوشتن به این نکته توجه داشته باشید که کاربر با خواندن چه متنی می تواند بهترین ارتباط را بگیرد زیرا زمانی که کاربر به مطالعه متن شما می پردازد قصدی جز پاسخ گرفتن سوال خود را ندارد. پس در اینجا باید بر روی متن خود تمرکز کرده تا به راحتی بتوانید بهترین بازخورد را از آن ها داشته باشید. هر چه محتوای ستونی ( Pillar Content ) با کیفیت تر منتشر شود شما از سمت گوگل نتیجه بهتری را دریافت خواهید کرد. کاربران هنگامی که متن مفیدی را در سایت شما مشاهده می کنند زمان بیشتری هم در صفحه شما می مانند. این یعنی محتوای شما از نظر گوگل و هم از نظر مخاطب مفید به نظر آمده است.

2- سرعت عمل در نوشتن محتوا

محتوای ستونی یا پیلار کانتنت به شما کمک می کند تا در بهترین حالت ممکن موضوعات خود را دسته بندی کرده و شروع به نوشتن آن ها بکنید. زمانی که این موضوع رعایت شود می توانید نکات ریزی که برای آن ها مورد نیاز است را به راحتی در بهترین جای متن خود به کار ببرید. محتوای خوشه ای نیز کمک می کند تا تمامی فرآیندها را با دقت فراوان در کمترین زمان بارگذاری نمایید. در نتیجه بهتر است برای عملی شدن اهداف خود و سرعت عمل، آن ها را به صورت جداگانه یادداشت کرده و با نظم و ترتیب شروع به نوشتن کنید.

3- نداشتن صفحات اضافی

طبق قاعده و نظمی که محتوای ستونی ( Pillar Content ) برای شما به وجود می آورد شما هیچ صفحه اضافی در رابطه با موضوع مرتبط نخواهید داشت. یکی از عواملی که می تواند برای سایت شما ضرر داشته باشد شناسایی صفحات مشابه وب سایت می باشد. زمانی که گوگل به کرال کردن صفحات می پردازد صفحات کاربردی را تشخیص داده و یکی از آن ها را با توجه به میزان بازدید و میزان کلمات و… به عنوان برترین می شناسد.

4- بهبود کیفیت محتواها

اگر محتواها با رعایت اصول خاص و برنامه ریزی شده بارگذاری نشوند به طبع کیفیت آن ها پایین می آید. تصور کنید محتوای خود را برای گوگل نوشته و به کاربر اهمیتی ندهید بنابراین در اینجا با افت بازدید مواجه خواهید شد. پس مطلبی که به طور اصولی برای کاربر و گوگل نوشته شود به طبع بازدید بهتری خواهد داشت. در ادامه باید گفت اگر هنگام نوشتن یک موضوع خود را جای مخاطبین بگذارید کیفیت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

5- بهبود رتبه سایت

ساختار منظم محتوای ستونی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر صفحه شما بگذارد زیرا هنگامی که مخاطب به سایت شما مراجعه می کند تایتل ها و نحوه گذاشتن متن ها برای فرد نمایش خواهد گرفت. پس در نظر داشته باشید که هر چه زمان ماندن در سایت از سمت کاربر زیادتر باشد قطع به یقین بر سئو سایت و بهبود رتبه تاثیر فراوانی خواهد گذاشت.

پیلار کانتنت در واقع محتوای جامع و کاملی است که در آن به یک موضوع به صورت یکپارچه پرداخته می شود. که به علت وجود زیرعنوان های مختلف و لینک های موجود نیز به عنوان محتوای خوشه ای شناخته می شود.

چگونه بهترین محتوای ستونی ( Pillar Content ) را داشته باشیم ؟

داشتن این موضوع نمی تواند به سادگی صورت بپذیر به همین دلیل بهتر است با رعایت اصولی که در ادامه آن را ذکر می کنیم بهترین ها را برای خود داشته باشید.

1- شناخت مخاطب

همانطور که می دانید شناخت مخاطب می تواند تاثیر بسیار زیادی بر آمار بازدید وب سایت شما ایفا کند. پس بهتر است این عامل مهم را برای تمامی محتواهای خود در نظر بگیرید. هنگامی که شما نوشته ای را بارگذاری می کنید عامل پرسونا می تواند برای شما از اهمیت بالایی برخوادار باشد در نظر داشته باشید اگر آن را به گونه ای تنظیم کنید که به سوالات مخاطب پاسخ دهد پس بهترین بازخورد را خواهید داشت. به این نکته توجه داشته باشید که مخاطب شما نیازمند چه محتوایی است و از چه طریقی می توانید به آن کمک کنید. بسیاری از کاربران هنگامی که حوصله خواندن متن را نداشته باشند به سراغ سوالات متداول و پرتکرار می روند تا جواب سوال خود را پیدا کنند به طور کلی این بخش را می توان برای همه خوانندگان چه آن هایی که متن را کامل مطالعه میکنند و چه آن را نمی خوانند قرار داد.

2- برطرف کردن نیازهای مخاطب

همانطور که گفته شد شناخت مخاطب از اهمیت زیادی برخوردار است اما آیا مخاطبین با به کارگیری اصول آن ها به پاسخ های خود می رسند یا خیر؟ شما می توانید با انتشار مطالب گوناگون در سایت و یا شبکه های اجتماعی خود در برطرف کردن نیازهای آن ها اقدام نمایید و به بهترین صورت آن ها را پاسخ دهید.

3- برنامه ریزی اصولی

از مهم ترین مسائلی می باشد که با رعایت آن می توانید به زودی به پیشرفت اساسی دست پیدا کنید. در این مورد با به کار بردن اصول اولیه مانند به کار بردن کلمات کلیدی مناسب و به کاربردن متاتگ های ستونی مناسب این برنامه ریزی را در بهترین حالت به اجرا در آورید.  تمرکز بر شاخه ها و ستون های قوی می تواند در برنامه ریزی اصولی به شما کمک بسیاری کند. داشتن نقشه برای هر یک از موارد به کار برده نیز در این روند به شما کمک اساسی می کند.

4- استفاده از شبکه های اجتماعی

بهتر است پست ها و محتواهای ارزشمندی را در شبکه های مختلفی مانند اینستاگرام، لینکدین و … منتشر کنید و آن ها را به محتوای خود پیوند بزنید. در واقع هنگامی که در محتوای خود از این شبکه ها استفاده کرده باشید و به آن ها لینک داده باشید با یک تیر دو نشان را زده اید. هم به معرفی این شبکه های پرداخته اید و هم از این طریق لینک هایی را برای پیوند به این شبکه های داده اید. در نظر داشته باشید که فعال بودن در هر یک از این شبکه ها کمک بسیار بزرگی به شما می کند و می توانید با بارگذاری مطالب مفید مخاطب را منجر به دیدن دیگر پست ها و محتواهای دیگر خود کنید.

5- ارزیابی استراتژی محتوا

مشخص کردن اهداف با استفاده از استراتژی های موجود تاثیر بسیار زیادی را بر روی مخاطب دارد و شما می توانید با استفاده از آن مخاطب را به سمت خود جذب کنید. اهداف تعیین شده هر کدام با سوال های مختلفی که کاربر به آن ها نیاز دارد سنجیده می شود که در نهایت می توانید بهترین محتوای ستونی ( Pillar Content ) را خواهید داشت.

6- شناسایی موضوعات

بهتر است مطالبی را به اشتراک بگذارید که مخاطبان بیشتر به آن نیاز دارند. در اینجا با شناسایی موضوعات جدید و جالب می توانید بهترین بازخورد را داشته باشید در واقع هنگامی که به شناسایی موضوعات جذاب خود می پردازید و آن ها را به صورت یک محتوای پیلار کانتنت انتشار می دهید بازخورد خوبی را برای خود نیز به دست می آورید.

جمع بندی

بهتر است با رعایت هر یک از نکات ذکر شده در ارتباط با محتوای ستونی ( Pillar Content ) به بهبود سایت خود کمک کنید. با این کار علاوه بر اینکه سئو سایت خود را ارتقا می دهید می توانید تعداد بازدید را نیز افزایش دهید. اما در این میان عامل مهمی که به شما کمک می کند، نوشتن محتوا برای مخاطب می باشد. اگر نوشته به صورت خاصی صرفا برای گوگل نوشته شود شما نمی توانید از آن امتیاز خوبی را کسب کنید. به همین دلیل بهتر است اینجا هم عامل گوگل و هم عامل مخاطب را در نظر بگیرید. مزایایی که این موضوع برایتان دارد بهتر از به کارگیری اصول متفرقه ای مانند تکنیک سئو کلاه سیاه دارد. بنابراین با در نظر گرفتن همه عوامل می توانید بهترین بازخورد را داشته باشید.

برای دوستان خود ارسال کنید

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

وردپرس یا HTML – کدام یک برای طراحی سایت بهتر است؟
شما با داشتن اطلاعاتی در مورد طراحی سایت قادر هستید بدون صرف هزینه‌های زیاد جهت طراحی سایت، یک سایت حرفه‌ای و مطابق با نیاز و سلیقه خود بسازید. امروزه امکانات بسیار زیادی در اختیار...
0
آیا گوگل ادز بر سئو تاثیر دارد؟
صاحبان مشاغل با ایجاد وب‌سایت‌های اینترنتی در تلاش هستند تا محصولات و خدمات خود را در معرض دید جستجوگران آنلاین قرار دهند و از این راه به درآمد بالایی برسند، اما زمانی که با بازدید...
0
تم فارست چیست؟ روند فروش محصولات در مارکت‌های Envato
خیلی از کاربران در مورد سایت تم فارست و نحوه فروش محصولات در Themeforest سوال می‌کنند. به راستی آیا ایرانیان هم قابلیت فروش محصولات در ThemeForest را دارند؟ امروز به این سوال مهم ب...
0
هدیه ویژه 50,000 تومانی ایران تم 24 به مناسبت سال نو میلادی
سال 2020 با تمام حواشی و سختی ها بالاخره تمام شده. به مناسبت فرا رسیدن سال نو میلادی، ایران تم 24 برای همه کاربران کد تخفیف 50% تا سقف 50,000 تومان در نظر گرفته است. این کد تخفیف ت...
0
چرا آپدیت وردپرس اهمیت دارد؟
وردپرس یک نرم افزار تحت وب متن باز می باشد و جامعه بزرگی از افراد برای بهبود آن بی وقفه کار می کنند و به صورت مداوم در نسخه های به روز رسانی شده خود باگ ها و اختلال ها را برطرف می ...
0
0 تا 100 فریم ورک لاراول چیست ؟
زبان برنامه نویسی PHP یکی از برترین و محبوب‌ترین زبان‌های برنامه ‌نویسی در حوزه طراحی وب است. این زبان برنامه نویسی Framework ‌های بسیار زیادی دارد که لاراول یکی از آن‌ها...
0
بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس در سال 2021
اگر از تصاویر مناسب در سایت خود استفاده نمی‌کنید، قطعا نخواهید توانست کاربران اینترنتی را جذب کنید. با این وجود آپلود عکس در وبسایت نیز می‌تواند با چالش‌های زیادی همراه باشد. قرار ...
0
20 خطای رایج وردپرس را بهتر بشناسید – رفع خطاهای وردپرس
وردپرس یک برنامه قدرتمند غیرقابل انکار است. با وجود این، ممکن است گاهی اوقات با مشکلات فنی روبرو شوید. این خطاهای وردپرس می توانند خسته کننده باشند و زمان زیادی را به خود اختصاص ده...
0
مزایای استفاده از وبلاگ نویسی سایت
امروزه با گسترش فضای وب، کسب‌ و‌ کار‌ های بسیاری برای تبلغات و فروش از این فضای سراسری استفاده می‌کنند. یکی از راه‌ های تبلیغات برای فروش بیشتر و بهتر، وبلاگ نویسی سایت یا بازاریاب...
0
بهینه سازی وب سایت وردپرسی با افزونه Rank Math SEO
بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو (سئو) در گذشته یک مزیت به حساب می آمد اما با توجه به اهمیت زیاد SEO امروزه یک ابزار ضروری برای وب سایت و کسب و کار شما به حساب می آید.اگر می...
0
توضیحاتی در خصوص Backend و Frontend در وردپرس
این مطلب توضیحاتی در خصوص backend و frontend در وردپرس می باشد. در وردپرس طراحان این سیستم ، آن را به دو بخش تقریبا مجزا تقسیم کرده اند که دارای خصوصیات و ویژگی های متفاوتی نیز می ...
0
آموزش کوچک سازی کد های css | بهینه سازی کد های css
بهینه سازی کد های css یکی از حیاتی ترین کار های است که برای یک قالب در نظر گرفت این کار باعث افزایش سرعت سایت و کم شدن حجم قالب می شود و در نتیجه می توانند در منابع سرور نیز صرفه ج...
0
بهینه سازی نقشه سایت برای یک سئو قدرتمند ؟
هنگام بهینه سازی وب سایت برای سئو، یکی از اهداف شما ارائه سیگنال های خوب به گوگل است تا بتواند وب سایت شما را به بهترین شکل ایندکس کند.نقشه سایت بهینه یکی از آن سیگنال های است که م...
0
11 روش کاربردی برای افزایش سرعت وردپرس
افزایش سرعت وردپرس امروزه یکی از موضوعات داغ به حساب می آید.خوشبختانه روش های زیادی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی وجود دارد. ما قصد داریم در این آموزش شما را با چند مورد آشنا کنیم ...
0

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه از طریق فرم ذیل امکان پذیر است