Retry ریست قالب وردپرس با افزونه WP Reset | ایران تم 24 قالب وردپرس

بعضی وقت ها تنظیمات قالب وردپرس را تغییر میدهیم یا تغییراتی روی خود قالب اعمال می کنیم و احتمال دارد ندونیم چیکار کردیم اگر می خواهید اقدام به ریست قالب وردپرس کنید به نظرم افزونه WP Reset گزینه مناسبی برای این کار می می باشد. البته این افزونه همه چیز وردپرس را می تواند به حال پیش فرض و اولیه آن برگرداند اما در این آموزش می خواهیم فقط قالب وردپرس رو ریست کنیم و با دیگر بخش های آن کاری نداریم. پس همراه ما با آموزش افزونه WP Reset باشید.

ریست قالب وردپرس

برای ریست قالب وردپرس ابتدا افزونه WP Reset رو از همین صفحه دانلود کنید و اقدام به نصب آن نماید اگر نحوه نصب افزونه وردپرس رو نمیدونید می توانید مقاله آموزش نصب افزونه وردپرس را مطالعه کنید. 

نکته مهم: قبل از استفاده از افزونه WP Reset حتما از کل سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بعد از نصب افزونه WP Reset یک گزینه جدید به منوی ابزارها اضافه می شود با نام WP Reset مانند تصویر زیر:

وقتی روی WP Reset کلیک می کنید وارد صفحه این افزونه می شوید مانند تصویر زیر:

وقتی وارد صفحه افزونه WP Reset شدید برای ریست قالب وردپرس باید روی تب دوم یعنی Tools بزنید بعد از اینکه وارد تب دوم شدید باید به بخش Reset Theme Options برید مانند تصویر زیر:

در این بخش می توانید اقدام به ریست قالب وردپرس کنید، کافیه در این بخش روی دکمه Reset Theme Options کلیک کنید مانند تصویر زیر:

وقتی برای ریست قالب وردپرس روی دکمه Reset Theme Options میزنید پنچره جدیدی باز می شود و از شما می پرسد می خواهید اقدام به ریست قالب وردپرس کنید مانند تصویر زیر:

در این پنجره روی دکمه قرمز رنگ Reset Theme Options بزنید تا قالب وردپرس ریست شوید. بعد از این که قالب ریست شد پنجره تایید ظاهر می شود مانند تصویر زیر:

توجه: این روش فقط برای قالب هایی عمل می کند که از API های مورد نظر این افزونه استفاده کرده اند که معمولا بیشتر قالب های جدید از این API ها استفاده کرده اند. در تصویر بالا میبنید که صفر قالب رو ریست کرده، این به همین خاطر می باشد. حتی در همین باکس، آدرس بخش Theme Modification API خود وردپرس رو گذاشته است. در کل باید قالبی که استفاده می کنید بخش تنظیمات داشته و استاندارد باشد. 

با استفاده از افزونه WP Reset علاوه بر ریست قالب وردپرس ، می توانید خیلی از بخش های سایت وردپرس را ریست کنید. البته قبلا یک افزونه دیگر در این زمینه معرفی کرده ایم با عنوان آموزش ریست وردپرس با افزونه Reset WP که برای ریست کامل وردپرس از این افزونه استفاده کنید.

نکته مهم: باز یادآور می شوم قبل از استفاده از این افزونه حتما از دیتابیس خود و تمام فایل های سایت نسخه پشتیبان تهیه کنید. چون بارها مشاهده کرده ام که در هنگام استفاده از این افزونه ها، کل سایت خراب و نابود شده است و خودتان دچار مشکل می شوید.

بازدیدها: 69

Comments

Comments